Client: erwerwe
Tags:

São Paulo – Aparecida – Penedo – Rio de Janeiro – Wyspy tropikalne – Foz do Iguaçu

ikony-brazylia

01 dzień: Warszawa –São Paulo

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów. Wylot do Brazylii (São Paulo) przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Brazylii, przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

02 dzień: São Paulo

Śniadanie. Zwiedzanie São Paulo – starówka z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz (pochodzący z roku 1770), Santo Antônio oraz Katedrę da Sé – jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii, ufundowany już w 1554 r. Tuż przy starówce wznosi się na wysokość 41 pięter najsłynniejszy w metropolii drapacz chmur – Edifício Itália, z restauracją, barem i tarasem widokowym na górze. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

03 dzień: São Paulo –Aparecida –Penedo

Śniadanie, transfer do Aparecidy – jednego z największych sanktuariów maryjnych świata, do którego pielgrzymowali Jan Paweł II i Benedykt XVI. Następnie zwiedzanie pierwszej (starej) bazyliki poświęconej Matce Bożej z Aparecidy – świętej patronce Brazylii.  Wizyta w Itaguacu Port, miejscu leżącym  nad rzeką Paraiba, gdzie dwaj rybacy, na początku XVIII w. wyłowili figurkę Matki Bożej. Następnie wizyta w nowej bazylice, poświęconej w 1980 r. przez Jana Pawła II, będącej obecnie Bazyliką Matki Bożej, Sanktuarium Narodowym Brazylii, gdzie obecnie znajduje się znaleziona przez rybaków figurka. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Penedo, miasteczka położonego w górach założonego przez emigrantów przybyłych z Finlandii. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

04 dzień: Penedo –Rio de Janeiro

Śniadanie i po śniadaniu przejazd do Rio de Janeiro – panoramiczny objazd centrum miasta, spacer po Sambadromie – miejscu, gdzie prezentują się szkoły samby podczas karnawału w Rio. Następnie zwiedzanie Katedry Metropolitarnej, zbudowanej w kształcie piramidy. Spacer po głównym placu Rio Cinelandia, przy którym mieści Teatr Miejski, jeden z najważniejszych teatrów Brazylii, Biblioteka Narodowa i Muzeum Sztuki. Następnie przejazd przez Aterro do Flamengo- zielony rejon boisk i rodzinnego wypoczynku. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

05 dzień: Rio de Janeiro

Śniadanie. Po śniadaniu wycieczka na Wzgórze Corcovado z górującym nad miastem, imponującym pomnikiem Chrystusa Odkupiciela – symbolem Rio. Pomnik, ukończony w 1931 r., stoi na wysokości 710 m n.p.m. Po drodze podziwianie nasadzonego w XIX w., największego na świecie “miejskiego” lasu tropikalnego, a także zatoki Guanabara, laguny Rodrigo de Freitas oraz wysp, leżących wokół Rio. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

06 dzień: Rio de Janeiro

Śniadanie, przejazd na zwiedzanie, wjazd na górę Głowa Cukru. Wjazd kolejką linową odbywa się dwustopniowo z postojem na niższym wzgórzu Urca Hill. Z obu wzgórz rozciąga się wspaniały widok na miasto, słynne plaże, zatoki, liczne wyspy, lotniska. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

07 dzień: Rio de Janeiro

Po śniadaniu wyjazd do miasteczka Itacuruca – spędzimy czas pływając na stateczku poznając wyspy tropikalne, będzie czas na pływanie, opalanie, czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja, nocleg.

08 dzień: Rio de janeiro –Foz do Iguaçu

Po śniadaniu  transfer na lotnisko, przelot do Foz Do Iguaçu, miasta położonego na południu Brazylii.  Zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku panoramiczny objazd miasta – zwiedzanie ratusza, katedry, starego lotniska, meczetu Sunita ze złotą kopułą. Na koniec dnia rzut oka na rejon 3 granic: paragwajsko – brazylijsko – argentyńskiej, gdzie łączą się wody rzek Iguasu i Parany. Czas wolny, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

09 dzień: Foz do Iguaçu

Po śniadaniu podziwianie brazylijskiej części wodospadów Iguacu. Na początek spacer do hotelu Tropical das Cataracts, skąd rozciąga się wspaniały widok na Narodowy Park Iguacu. Po południu zwiedzanie hydroelektrowni Itaipu, leżącej na granicy z Paragwajem. Obiadokolacja, nocleg.

10 dzień: Foz do Iguaçu

Po śniadaniu przejazd do Argentyny – podziwianie kaskad wodospadów Iguaçu znajdujących się po argentyńskiej stronie. Wyprawa zaczyna się w Narodowym Parku Iguacu i łączy w sobie przejazd kolejką (podczas którego można podziwiać wspaniałe widoki na liczne wodospady), przejścia piesze po specjalnie przygotowanych kładkach nad i pod wodospadami i dotarcie do robiącego największe wrażenie, najwyższego ze wszystkich wodospadów Iguasu – wodospadu Diabelska Gardziel. Następnie niezapomniane Macuco Safari – przejazd samochodami terenowymi po lesie tropikalnym, rozciągającym się wzdłuż rzeki Iguasu, później rejs łodziami motorowymi po rzece w pobliżu wodospadów, krótki postój pod drugim co do wielkości wodospadzie w kompleksie Iguaçu – Salto Bozetti. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień: Foz do Iguaçu / São Paulo /Rio de Janeiro /Warszawa

Śniadanie, transfer na lotnisko, przelot do Rio de Janeiro lub São Paulo . Wylot z do Polski

12 dzień: przylot do Polski