Tags:

Búzios – Rio de Janeiro – Paraty – Aparecida – Penedo – São Lourenço – Caxambu – Ouro Preto – Mariana – Petrópolis.

ikony-brazylia

01 dzień: Wylot z Polski

02 dzień: Rio de Janeiro – Búzios

Przejazd z loniska do odległego o 190 km od Rio de Janeiro położonego na tzw. Costa do Sol (Słonecznym Wybrzeżu)- Buzios, które porównuje się do hiszpańskiej Ibizy. To wyrafinowany międzynarodowy kurort. Odpoczynek. Kolacja.

03 dzień: Búzios

Śniadanie. Poznanie Buzios. W Buzios są 23 plaże: jedne kryją się w cichych zatoczkach, inne leżą nad otwartym morzem. Różnią się przede wszystkim dostępnością i w tym to właśnie dniu będziemy mogli poznać jedne z ładniejszych plaż.

04 dzień Rio de Janeiro

Śniadanie. Wyjazd do Rio de Janeiro. Zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudowne Miasto), centrum, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio – najstarsza budowla sakralna w Rio (1608), Catedral Metropolitana- potężna katedra w kształcie stożka może pomieścić 200 tys osób Arcos da Lapa, akwedukt z XVII w., Praça Tiradentes, Najwspanialszy kościół Igreja da Candelária, Praça XV de Novembro, rezydencja rodziny królewskiej, Maracanã. Powrót do Hotelu. Kolacja .

05 dzień: Rio de Janeiro – city tour

Śniadanie. Corcovado. Nad plażami dominuje słynna statua Cristo Redentor (Chrystus Zbawiciel). Umieszczona na szczycie Corcovado – Garbatej Góry (710 m n.p.m.). Postać Chrystusa z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża. Na szczyt wjedziemy pociągiem. Z wagonu roztacza się wspaniały widok na górę i miasto. Z górnej stacji wwożą na szczyt niedawno zbudowane ruchome schody. Głowa Cukru. Góra wysokości 396 m n. p. m. Indianie nazwali ją Pau-na Acuqua, co znaczy wysoka spiczasta góra. Portugalczykom kojarzyła się z pão de açucar, gdyż wtedy tylko cukier mieli w głowie ,a poza tym, granitowy monolit rzeczywiście przypominał kształtem gliniane stożkowe formy do brylenia rafinowanego cukru. Z Głowy Cukru roztacza sie 360-stopniowa panorama miasta z pięknymi plażami jak Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu. Kolacja.

06 dzień: Rio de Janeiro – Paraty

Śniadanie. Wyjazd do miasteczka Paraty oddalonego od Rio de Janeiro 265km. Zostało uznane przez UNESCO za zabytek kultury narodowej. Założone w 1660 r. Drogocenne kamienie przywożono drogą lądową do Paraty i transportowano dalej do Rio de Janeiro albo statkami do Portugalii. O bogactwie jego mieszkańców świadczą wspaniałe gmachy użyteczności publicznej, wielkie rezydencje i kościoły. Zakwaterowanie w hotelu. City tour. Kolacja

07 dzień: Paraty

Śniadanie. Wycieczka całodniowa na pobliskie wyspy tropikalne. Będzie okazja do popływania i opalania, poznając te wspaniałe wyspy. Hotel. Kolacja

08 dzień 8: Paraty -Aparecida – Penedo

Śniadanie. Po śniadaniu dalsza podróż do największego sanktuarium NMP. Okazja do modlitwy. W godzinach popołudniowych przejazd do Penedo. Kolacja.

09 dzień: Penedo- São Lourenço

Śniadanie. Wyjazd w stronę São Lorenco. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po parku.

10 dzień: São Lourenço – Caxambu

Śniadanie. Po śniadaniu poznamy jeden z najładniejszych parków z wodami uzdrowiskowymi w Caxambu. Czas wolny w parku, by zaczerpnąć świeżego powietrza. Kolacja.

11 dzień: Caxambu – Ouro Preto

Śniadanie .Wyjazd do Ouro Preto. W drodze zatrzymamy się w miasteczku Congonhas. Ma do zaoferowania skarby sztuki późnego baroku. Są dwa arcydzieła Aleijadinho, 12 naturalnej wielkości rzeźb Proroków na esplanadzie sanktuarium Bom Jesus de Matosinhos i 66 pomalowanych drewnianych rzeźb umieszczonych w kapliczkach via crucis (droga krzyżowa ) w pobliskim parku.

12 dzień: Ouro Preto – Mariana – Ouro Preto

Po śniadaniu cłodzieńne zwiedzanie Ouro Preto (Czarne Złoto) które pod koniec XVIIw. było epicentrum gorączki złota. Kilka lat później gorączka złota ustąpiła szałowi diamentów. Zobaczymy tutaj wspaniałe kościoły, budowle z tamtejszej epoki baroku. /bilety –ok 10 USD/. Po przerwie obiadowej po drodze do facynujacego kolonialnego miasta Mariana można będzie zobaczyć XVIII – wieczną Mina da Passagem.(kopalnia złota). Była eksploatowana jeszcze 15 lat temu. Zjazd do Kopalni. W samym miasteczku Mariana zobaczyny wspaniałą Catedral de Nossa Senhora da Assunção. W katedrze są niemieckie organy z 1701 r. przywiezione na mułach z Rio de Janeiro. Powrót do hotelu. Kolacja.

13 dzień: Ouro Preto – Petrópolis

Śniadanie i wyjazd do leżącego zaledwie 65 km od Rio miasto Petrópolis to dzieło Pedra II, który rządził Brazylią od 1831 do 1889. Zobaczymy Muzeum Imperial /z zewnątrz/. Palacio de Cristal (Kryształowy Pałac 1884), konstrukcja ze szkła i stali z ogrodem i przestrzenią wystawową, Hotel Quintadinha zbudowany w 1945 (miał być najlepszym hotelem –kasynem), Casa de Santos Dumont. Katedra de São Pedro. Hotel. Kolacja.

14 dzień: Petrópolis – Rio de Janeiro

Śniadanie. Wyjazd do Rio de Janeiro. Lotnisko.

15 dzień: Przylot do Polski