Tags:

Salvador – Manaus – Foz do Iguaçu – Rio de Janeiro

ikony-brazylia

Dzień 01: Polski – Salvador

Wylot z Polski, przylot do miasta muzyki – Salwadoru, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 02: Salvador

Śniadanie, zwiedzanie Salwadoru – City Tour (stare miasto Pelurinho urzekające pięknymi kolonialnymi budynkami, Targ Rzemieślniczy, ABEAC – Itapagipan comunity, Kościół Nosso Senhor do Bonfim (Pana Jezusa Szczęśliwego Zakończenia), nocleg.

Dzień 03: Manaus

Śniadanie, przejazd na lotnisko i przelot do Manaus, stolicy stanu Amazonas. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 04: Manaus

Śniadanie. Wycieczki – spotkanie nad wodą, łowienie piranii z lunchem, kolacja w hotelu, nocleg.

Dzień 05: Manaus

Śniadanie –city tour – poznamy m.in. wspaniały teatr. Mercado Central – będzie okazja do kupienia ciekawych pamiątek indiańskich. Kolacja, nocleg.

Dzień 06: Foz do Iquaçu

Śniadanie, wolny poranek lub spacer do stacji badania zachowań małp, przejazd na lotnisko i przelot do Foz do Iguaçu, transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 07: Foz do Iguaçu

Śniadanie, oglądanie zachwycających wodospadów po stronie brazylijskiej i argentyńskiej, nocleg.

Dzień 08: Rio de Janeiro

Po śniadaniu czas wolny, przejazd na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro, transfer do hotelu.

Dzień 09: Rio de Janeiro

Śniadanie, zwiedzanie miasta Rio de Janeiro (Corcovado – szczyt ze słynną statuą Chrystusa Zbawiciela, Głowę Cukru. Z Głowy Cukru roztacza się 360-stopniowa panorama miasta z pięknymi plażami jak Copacabana, Leblon, Ipanema. Wjazd na Corcovado. Nad plażami dominuje słynna statua Cristo Redentor (Chrystus Zbawiciel) umieszczona na szczycie Corcovado -Garbatej Góry (710m n.p.m Postać Chrystusa z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża). Z górnej stacji wwożą na szczyt niedawno zbudowane ruchome schody. Powrót do hotelu, nocleg

Dzień 10: Paraty

Śniadanie, city tour –poznamy Katedrę oraz Sambodrom, miejsce, gdzie prezentują się szkoły samby podczas karnawału w Rio. Maracana z zewnątrz i przejazd do perły architektury kolonialnej, miasta wpisanego na listę UNESCO – Parati (260 km). Spacer po uroczych uliczkach, kolacja i nocleg.

Dzień 11: Paraty

Śniadanie-całodniowa wycieczka kutrem po wyspach tropikanych z możliwością opalania. Kolacja i nocleg

Dzień 12: Paraty – Rio de Janeiro

Śniadanie, przejazd do Rio, wylot z Rio.

Dzień 13: Przylot do Polski