Chrystus Zbawiciel- Corcovado

Ogromna figura Chrystusa Zbawiciela, zbudowana w roku 1931, stała się jednym z symboli Rio de Janeiro. Jest to również jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Cudownym Mieście. Podczas naszej wycieczki udamy się kolejką na szczyt ponad 700- metrowego wzgórza Corcovado, i przejdziemy przez Tijuca, największy na świecie las leżący w obrębie miejskiej aglomeracji. Na samej górze zobaczymy słynny pomnik Zbawiciela oraz zapierający dech w piersiach widok na wybrzeże, Rio de Janeiro oraz sąsiednie miejscowości.

W przypadku grup pielgrzymkowych, istnieje możliwość połączenia wizyty z odprawieniem Mszy Świętej w kaplicy położonej u podnóża figury Chrystusa.

W cenie: Transport, polskojęzyczny przewodnik, bilety na kolejkę. Minimalna liczba osób: 6. Czas trwania wycieczki: ok 6h .
Cena: 160 USD/ os.

***

Pão de Açúcar (Głowa cukru)Nazwa została nadana przez kolonistów z Portugalii w okresie intensywnego eksportu trzciny cukrowej z Brazylii do Europy (XVI-XVII w.). Po tym, jak z trzciny uzyskiwano cukier, formowano go w bloki i układano jedne na drugich, aż utworzyły stożkowatą górkę nazywaną właśnie Pão de Açúcar. Jako że kształtem przypominała niezwykłą formację skalną górującą nad miastem, wkrótce zaczęto nazywać tak również wzgórze.

Obecnie ta granitowa, mająca ponad 600 milionów lat skała to obowiązkowy punkt podczas wizyty w Rio de Janeiro. Na szczyt (396 metrów npm) wjeżdżamy słynną kolejką linową, a po drodze podziwiamy piękno “Cudownego Miasta” i zapierające dech w piersiach widoki.

W cenie: transport, polskojęzyczny przewodnik, bilety na kolejkę. Minimalna liczba osób: 6. Czas trwania wycieczki: ok 6h .
Cena: 160 USD.

***

Pão de Açúcar oraz Corcovado

Zwiedzanie najsłynniejszych atrakcji turystycznych Rio de Janeiro, Cudownego Miasta. Wjedziemy kolejką na wzgórze Corcovado, gdzie zobaczymy ogromny, 38- metrowy pomnik Chrystusa Zbawiciela. Następnie kolejką linową dostaniemy się na szczyt Pão de Açucar (Głowy Cukru), nazwanego tak przez Portugalczyków z powodu swojego kształtu oraz eksportu trzciny cukrowej do Europy. Ze szczytu rozciąga się niesamowity widok. Podczas naszej wycieczki, w zaledwie jeden dzień można zobaczyć to, co w Rio de Janeiro najsłynniejsze.

W cenie: transport, polskojęzyczny przewodnik, bilety na kolejkę na Corcovado oraz kolejkę linową na Głowę Cukru. Minimalna liczba osób: 6.

Cena: 205 USD.

***

Rio de Janeiro – City tour

Ta wycieczka to prawdziwa podróż w czasie, przekrój przez różne epoki. Zobaczymy kolonialne konstrukcje, barokowe kościoły, nie zabraknie też bardziej współczesnych, nowoczesnych budowli takich jak Stadion Maracana.

Zwiedzanie rozpoczniemy od barokowego klasztoru bernardynów (Mosteiro de Sao Bento), wpisanego na listę światowego dziedzictwa Unesco. Następnie udamy się do największego kolonialnego kościoła w Rio (Igreja de Nossa Senhora da Candelaria), wybudowanego w 1609 roku. W programie jest również klasztor Świętego Antoniego, Katedra Metropolitarna oraz Paco Imperial – była siedziba portugalskiego dworu, na czele z królem Janem VI, który uciekł z ojczyzny podczas wojny z Francją. Na koniec przejedziemy na zaprojektowany przez architekta Oscara Niemeyera “Sambodromo”, gdzie podczas karnawału odbywają się prezentacje szkół samby oraz zobaczyny znany stadion Maracana, gdzie miały miejsce mistrzostwa w piłce nożnej w 1950 oraz 2014 roku.

W cenie: transport + przewodnik polskojęzyczny. Czas trwania: ok 6h. Cena przy grupie min. 6 osób.

Cena: 160 USD.

***

Rio de Janeiro – Plaże

Podczas tej wycieczki mogą Państwo poznać najsłynniejsze plaże miejskie w Rio de Janeiro. Głównym punktem programu jest Copacabana, miejsce wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych, takich jak Noc Sylwestrowa lub Mistrzostwa Świata w piłce nożnej plażowej, a nawet religijnych – 28. Światowe Dni Młodych). Oprócz tego zobaczymy inne plaże Prainha, Grumari, Barra da Tijuca, São Conrado, Leblon, Ipanema oraz Leme. To okazja do wypoczynku, kąpieli w krystalicznych wodach Atlantyku oraz spróbowania lokalnych przysmaków, np. orzeźwiającej wody kokosowej.

W cenie: transport + przewodnik polskojęzyczny. Cena przy grupie min. 6 osób.

Cena: 160 USD.

***

Petrópolis – Imperialne miastoMiasto Petropolis nosi przydomek “imperialnego”, dlatego że zostało wybrane przez Rodzinę Królewską jako miejsce swojej letniej rezydencji. Ponieważ jest usytuowane w górach i panuje tam chłodniejszy klimat, władca miał dokąd uciec od dusznego Rio de Janeiro.

Wjedziemy w góry Serra da Estrela, a w mieście zobaczymy m.in. Katedrę Św. Piotra z Alcantara, Kryształowy Pałac, Muzeum Imperialne (dawna rezydencja władców). Będziemy mieli okazję zwiedzić również dom słynnego lotnika Santosa Dummont, nazywanego przez Brazylijczyków “ojcem lotnictwa”, gdyż jest autorem pierwszego modelu samolotu.
Przed powrotem będzie także czas wolny na spacer lub zakupy, w Petropolis oprócz pamiątek można kupić ubrania wysokiej jakości w dobrej cenie.

W cenie: transport + przewodnik polskojęzyczny. Cena przy grupie min. 6 osób.

Cena: 120 USD.

***

Niterói – Do caminho Niemeyer as Praias Oceânicas
Miasto Niterói znajduje się zaledwie 20 minut od Rio de Janeiro. Można się tam dostać przejeżdżając przez słynny most łączący obydwie miejscowości, lub stateczkiem, który wypływa co 15 min. .

Miasto było stolicą stanu Rio de Janeiro, i odegrało ważną rolę w historii w czasie inwazji francuskiej. Jest to drugie (po Brasilii) miasto co do ilości dzieł słynnego architekta Oscara Niemeyera. Oprócz niezwykłej architektury i ciekawej historii, Niteoroi słynie z najlepszego punktu widokowego, z którego rozciąga się najpiękniejsza  panorama Rio de Janeiro, wraz ze wzgórzem Corcovado i górą Pão de Açucar w wtle.

Wyjedziemy z Rio na zwiedzanie Niteroi, po czym przejedziemy szlakiem Niemeyera, zobaczymy Muzeum Sztuki Współczesnej, Plaże Icaraí, São Francisco, Charitas, Jurujuba oraz odwiedzimy Twierdzę Świętego Krzyża. Następnie przejedziemy nad ocean aby podziwiać najpiękniejsze miejskie plaże. Po drodze zatrzymamy się w kościele św. Sebastiana, który został zbudowany w 1716 roku.

W cenie: transport + polskojęzyczny przewodnik. Min. 6 os.

Cena: 100 USD.

***

Nadbrzeżne miejscowości – Plaże i wyspy

Búzios

Buzios to słynne miasteczko przyciągające turystów z całego świata. Piękne plaże i rajskie wyspy, znana “Kamienna Ulica”, sklepy, restauracje … Buzios zdobyło międzynarodową sławę dzięki francuskiej aktorce Brigitte Bardot, która je odwiedziła i od razu się w nim zakochała.

Niecałe 8 km długości i aż 23 złociste plaże, to wszystko sprawia, że Buzios jest idealnym miejscem do relaksu i kąpieli w przejrzystych wodach oceanu.

Wyjedziemy z Rio de Janeiro, aby przesiąść się na statek i podczas rejsu podziwiać plaże i wyspy. Następnie będzie czas wolny na spacer Kamienną Aleją i powrót do miasta.

Cabo Frio

Miasto Cabo Frio zostało skolonizowane w 1503, kiedy dotarła tam morska wyprawa Vespucciego. Jest to siódme najstarsze miasto Brazylii. Znane z rajskich plaż i wysp oraz pozostałości po czasach kolonialnych, takich jak Twierdza św. Mateusza zbudowana w celu ochrony regionu przez atakami Francuzów, Anglików i Holendrów. W centrum miasta znajduje się kościół pw. Najświętszej Marii Panny z imponującym barokowym ołtarzem.

Rano wyjedziemy z Rio de Janeiro, po dotarciu na miejsce zwiedzimy najważniejsze atrakcje miasta, a następnie będzie czas wolny na pływanie, odpoczynek oraz zwiedzanie fortu.

Arraial do Cabo

Miejscowość Arraial do Cabo jest położona nieopodal Cabo Frio oraz Búzios. Również malowniczo położona na wybrzeżu Rio de Janeiro, posiada śliczne piaszczyste plaże.

Znana jako “brazylijskie Karaiby” oraz “stolica nurkowania”, gdyż w krystalicznej wodzie podczas nurkowania można podziwiać różne gatunki ryb, delfiny oraz żółwie. Najbardziej znane plaże to Prainha, a Praia do Forno oraz Praia do Pontal. Do niektórych można dostać się jedynie łodzią.
Po wyjeździe z Rio de Janeiro, przesiądziemy się na statek, na którym będzie serwowany również obiad. Czas wolny na nurkowanie i kąpiel w morzu.

W cenie: transport + polskojęzyczny przewodnik. Min. 6 os.

Cena: 145 USD za osobę (Każda z opcji)

***

Aparecida – Sanktuarium Maryjne

Patronka Brazylii, Matka Boża z Aparecidy. Świadectwo wiary, dzięki któremu miliony pielgrzymów rok w rok odwiedzają sanktuarium.

W 1717 roku trzej rybacy wyłowili z rzeki figurkę Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia. Jednak rzeźba nie była kompletna, nie posiadała głowy. Rybak zarzucił ponownie sieci i wyłowił brakującą część. Wg legendy, po tym zdarzeniu, rybacy zaczęli wyławiać mnóstwo ryb, mimo że wcześniej nie mogli złowić ani jednej.

Wyjazd z Rio de Janeiro o 6 rano. Przejazd do Aparecidy, zwiedzanie sanktuarium, czas wolny na modlitwę, uczestnictwo we mszy świętej oraz zakupy. Powrót do Rio.

W cenie: transport + polskojęzyczny przewodnik. Min. 6 os.

Cena: 180 USD